20 Kasım 1989 tarihinde onaylanan Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, tarihin en kapsamlı kabul gören insan hakları belgesi olması ve bu sayede çocukların haklarının yasalarca tanınmış olması geleceğe dair umut vericidir. Ülkemiz Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’yi 1990 yılında imzalamış ve tüm Dünya ile birlikte 20 Kasım günü kutlanmaktadır. Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ile tüm dünya çocuklarının din, dil, ırk, cinsiyet, milliyet ayırt etmeksizin haklarını tanımlamaktadır. Bu sözleşme kapsamında çocukların, yaşama hakkı; eksiksiz biçimde gelişme hakkı; zararlı etkilerden, istismar ve sömürüden korunma hakkı; aile, kültür ve sosyal yaşama eksiksiz katılma haklarını güvence altına almaktadır. Çocuklarımız, temel değerlerimizi yeni kuşaklara aktardığımız, geleceğe dair umutlarımızı yeşerten yeni neslimizdir. Çocuklarımıza sunduğumuz kaliteli yaşam, gelecekte inşa edilen dünyanın yaşanabilirliğini arttıracaktır. İnsan doğar, yaşar ve ölür. Ancak gelecekte dünyamız varolmaya devam edecektir. Bunu sağlayacak olanda hem çocuklarımız, hem de bizlerin onlara sunduğu kaliteli yaşam tarzıdır. Çocuklarımıza bu kaliteli yaşamı sunmak için kendi çocuklarımız ve başka çocukların gelecekteki yaşamlarında eşit şartlarda olmasını sağlamaya çalışmak ve birey olmaktan gelen sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz yerine getirmeliyiz. Tüm ülkemizin çocuklarının yüreklerindeki sevgiyi arttırmak ve gülen yüzlerini dünyamıza kattığı anlamı arttırmak adına oluşturulan Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesini destekliyor ve çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü şahsım ve Parti yönetimim adına kutlar, sevgilerimi sunarım.

Eğitim-Bir Sen Başkanı Ali DEMİRDAĞ ve yönetim ekibiyle Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı Mehmet ELİGÜL'e yeni görevinde hayırlı olsun dileklerini iletmek için ziyaret ettiler.

Yeni yönetimimizin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz.Gelibolumuza ve teşkilatımıza hayırlı olsun

Kutlama Mesajı ile bizleri onurlandıran Genel Başkanımız , Başbakanımız Sn AHMET DAVUTOĞLU . Çanakkale Ak Parti Milletvekilimiz Sn Mehmet Daniş . Çanakkale Ak Parti Milletvekilimiz Sn İsmail Kaşdemir. Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu. Ak Parti teşkilat İşleri Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekilimiz Sn Ahmet Baha Öğütgen'e . Katılımları ile bizi onurlandıran İl Başkanımız Sn Muzaffer Kutlu 'ya İl Kadın Kolları Başkanımz Sn Julide Kulbak İskenderoğlu'na . İl Gençlik Kolları Başkanımız Sn Orçun Oktaya . İl Teşkilat Başkanımız Sn Ali Osman Yıldız'a . Seçim İşleri Başkanımız Sn Erdener Can'a , Lapseki Belediye Başkanımız Sn Eyüp Yılmaz'a Lapseki Gençlik Kolları Başkanı Sn Halil Özer'e ve Yönetim Kurulu Üyelerine . Evreşe belediye Başkanımız Sn Dr.Ali Kamil Soyuak ve Belediye Meclis Üyelerine. Gelibolu Esnaf ve Sanakatlar Odası Başkanı Sn Ahmet Nalban'ta . Gelibolu Şöföler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sn Ömür İşsevere .Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı Sn. Osman Selvi'ye .Diyanet-sen Başkanı Sn Zeki Oyan ve Yönetim Kurulu Üyelerine .Sanayi Sitesi Başkanı Tamer Altunay'a Gökçeada Ak Parti İlçe Başkanı Sn Tahir Sargut'a . Biga İlçe Başkanı Sn Yasin Öztürk'e .Eceabat Kadın Kolları Başkanımız Sn Esen Utku ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine . Keşan İlçe Başkan Yar. Sn Göksel Aktaş 'a çok kıymetli Köy Muhtarlarımıza .Basınımızın değerli temsilcilerine .Çanakkale Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyelerine . 2004-2009 dönemi Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Sn Avukat Ali Aşkın'a .24.dönem Milletvekili Adayımız Sn Yeşim Karadağ'a ,kutlama mesajı ile onurlandıran 24.Dönem Milletvekili Adayımız Sn Sebahattin Güner'e . Gelibolu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yunus Kaya'ya. Gelibolu Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hikmet Dağlı'ya .Kurucu İlçe Başkanımız Sn Şenol Tosun eski ilçe başkanlarımız Sn Yusuf Koçin ve Sn İsmail Ege'ye ve kongremize katılıp ilçemizden ve köylerimizden gelip oy kullanan değerli delegelerimize ,üyelerimize ve Ak Parti Sevdalılarına sonsuz TEŞŞEKKÜR EDİYORUM. MEHMET ELİGÜL GELİBOLU AK PARTİ İLÇE BAŞKANI .

5.Olağan İlçe kongremizi gerçekleştirdik . Yeni İlçe Başkanımız Mehmet Eligül' ü tebrik eder yeni yönetim kurulunun partimize ve Gelibolumuza hayırlı olmasını diler , bizim için bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan başta Çanakkale İl başkanımız Muzaffer Kutlu İl Kadın kolları başkanımız , İl gençlik kolları başkanımız İl yöneticilerimiz merkez ilçe başkanımız , Gökçeada ilçe başkanımız biga ilçe başkanımız Lapseki belediye başkanımız Evreşe belediye başkanımız başta olmak üzere kongremize katılarak oy kullanan tüm delegelerimiz ve bizlerin yanında olan üyelerimize çok teşekkür ediyor ve durmak yok yola devam diyoruz

Muhtarlarımızla sabah kahvaltısında toplandık , ilçe Başkanımız Mahmut Cetin yeni muhtar olmuş arkadaşlara hayırlı olsun dedi ve muhtarlara siyaseti bir yana birakarak köylerin tüm sorunlarıyla ilgilenecegi sözünü verdi.İl genel meclisi cikaramamanin üzüntüsünü yaşadığını fakat bu eksikliği muhtarlarımızla daha fazla diyalog halinde olarak gidereceğimizi dile getirdi

.

.

.

28 Şubat 2014 itibariyle İl Genel Meclisi sıralamamız belli olmuştur 1- İSMAİL EGE 2- MUSTAFA ONAY 3- NECATİ TARIMAN Adaylarımıza çıktıkları bu kutsal görevde başarılar dileriz

.

Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte Ctesi Pazarını ziyaret ettik

.

.

.

.

.

.

Peygamber Efendimizin doğumunun müjdecisi olan ve bir lutüf, ikram ve kurtuluş gecesi olan Mevlid Kandili gecesine bu sene de ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan birisi özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak hizmette, basın mensuplarının çalışmaları önemli yer tutmaktadır. Gazeteciler, şartlar ne olursa olsun, görevini ifa eden, kendi acısını bir yana bırakarak halkın dertlerini yansıtmaya çalışan fedakârlıklarla dolu bir mesleğin mensuplarıdır. Yerel bazda yayın yapan gazetelerin halkı bilinçlendirmek için maddi ve manevi fedakarlıklarla bu hizmetlerini sürdürdüklerini de biliyoruz. Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden, yaşadığımız toplumla birlikte dünyadaki gelişmeleri bizlere ulaştıran gazetecilerin çalışma ve sosyal haklarının korunması, daha iyi imkanlara ulaştırılması da aynı oranda önem taşımaktadır. Bu anlamda basın çalışanlarının haklarının iyileştirilip, sorunlarının çözülmesi demokrasiye büyük önem veren AK Parti hükümetleriyle birlikte hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmuştur. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir payı vardır. Bu bakımda basın mensuplarının görevlerini çağdaş imkanlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz. Bu vesileyle; tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yeni bir yıla girerken görevleri başında millete hizmet amacı ile görevlerinde bulunan Gelibolu devlet hastahanesi personelini, Gelibolu itfaiye amirliğini ve hep görevlerinin başında milletimizin güvenliğini sağlayan değerli polis teşkilatının yeni yıllarını kutlamak üzere ziyaretlerde bulunduk herkese hayırlı nöbetler diledik.

Heyecanla, ümitle ve yeni beklentilerle 2014 yılına giriyoruz. Yeni yılın ilçemize, memleketimize ve tüm dünyaya barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Millet olarak hoşgörüden kardeşlikten, birlik, beraberlik ve sevgiden hiçbir şey kaybetmeden güzel dileklerimizi daha da arttırarak yepyeni bir yıl yaşanmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin yakın dönemde başlattığı büyük atılımların 2014 yılında da kararlılıkla devam etmesini, istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecinin kat kat artarak yeni başarılarla taçlanmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 2014 yılının siz değerli hemşerilerimize sağlık , mutluluk ve huzur getirmesini en kalbi duygularımla diler ,beklentilerinizin gerçeğe dönüşmesini, her şeyin gönlünüzce olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
Şehit Ateşi Gelibolu'ya Düştü

AK PARTİ GELİBOLU İLÇE BAŞKANI MAHMUT ÇETİN’İN ŞEHİTLER VE GAZİLER HAFTASI MESAJI..

1 Temmuz, zaferlerle, fetihlerle dolu denizcilik tarihimizin dönüm noktalarından birisidir. Bugünün bizim için anlamı ve önemi büyüktür. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 87. yılını kutluyoruz. Denizcilik tarihimizin başlangıcı yaklaşık 1000 yıl öncesine gider. Türk Denizciliği, bir Selçuklu Türkmen Bey'i olan Çaka Bey'in 1081 yılında yani bundan 930 yıl önce İzmir'de kurduğu bir filoyla başlamıştır. Zamanla da adeta Akdeniz'i bir göl haline getiren bir dünya donanmasına dönüşmüştür.

Ak Parti Gelibolu Tanıtım ve Medya Başkanı Serhad SÜRÜCÜ yaptığı açıklmamada;

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Timur YILMAZ ve Yönetim Kurulu, Emniyet Müdürü Sayın Ali İhsan SAĞLAM’ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı, Türk Kızılay'ı ile birlikte kan bağışı organizasyonu düzenledi.

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ORGANİZYONU

Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç Çanakkale'deydi

Hikmet Çorbacı Açıklamasında ;

Ak Parti Gelibolu Tanıtım ve Medya Başkanı Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı;


Teşkilat üyesi Osman KAYIŞOĞLU tarafından gerçekleştirilen incelemelere,Gençlik Kolları üyesi Serhat GÜNAY’da eşlik etti.

“Bizim için Evreşe ; Ak Parti Belediyeciliğinin,dayanışmanın,kardeşliğin bir örneğidir.El,ele verilerek büyük engellerin üstesinden gelinebileceğinin sembolüdür".

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı İsmail EGE,Teşkilat üyeleri Serhad SÜRÜCÜ ve Kani İNCE Gelibolu köylerinde yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Ak Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı Ak Partinin Kuruluşunun 11. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bilindiği gibi Ramazanın 27. Gecesi Müslümanlarca Kadir gecesi olarak kutlanmaktadır. Ramazanın başı rahmet,ortası mağfiret sonu da cehennem ateşinden kurtuluştur.Bu gecede kutlayacağımız Kadir gecesi 1000 aydan daha hayırlı bir gecedir...

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı Düzenlenen Ramazan Şenlikleriyle ilgili bir teşekkür mesajı yayınladı.

İsmail EGE “ Ramazan açlıkla yokluğu,yoksulluğu,yalnızlığı,kimsesizliği hissetme,kendisini yoksullarla,kimsesizlerle,ihtiyaç sahipleriyle özdeşleştirip;onların hissiyatını anlama çabasıdır”

"Gelibolu’ya ve eğitime özel bir ilgi gösteriyoruz,hükümet olarak Gelibolu’da yapılan her olumlu girişimin arkasındayız ve destekçisiyiz."

Üç ayların sonuncusu olan Ramazan ay’ına ermiş bulunmaktayız.Bu akşam ilk teravih namazını kılıp ilk orucumuza kalkacağız.

"ORTOPEDİ DOKTORU GÖREVE BAŞLADI." Başlıklı haber.

Ak Parti Gelibolu ilçe Başkanlığı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa ÖZACAR’ın yaptığı açıklama ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı.

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığının Basın açıklaması.

Ak Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı 10 TEMMUZ DÜNYA HUKUK GÜNÜ dolayısı ile Çanakkale Barosu Gelibolu Temsilciliğini ziyaret ettiler.

Gölcük Spor yönetimi, Ak Parti İlçe Başkanımız İsmail EGE’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Ak Parti Sosyal İşler Başkanı Hikmet ÇORBACI'nın Beraat Kandili dolayısı ile yayınladığı mesajı.

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı Yerel Basında yer alan bazı haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Gelibolu’ya 5 km uzaklıkta bulunan Kavaklıtepe Köyü’nde 90 bin 440 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen Katı Atık Depolama Tesisinin Cuma günü yapılacak açılış töreni öncesi İl Özel İdaresince yolları asfaltlanıyor.

Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz İsmail KAŞDEMİR Kandil münasebetiyle Gelibolumuzu ziyaret ettiler.

18 Mart Üniversitesi Piri Reis Meslek Yüksek Okulu yeni hizmet binası yerleşkesi için tahsis edilen yer ve proje çalışmaları konusunda Kaymakamımız Namık Kemal NAZLI ve Ak Parti İlçe Başkanımız İsmail EGE Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektör’ü Prof.Dr.Sedat LAÇİNER’i ziyaret ederek,kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiler.

Ak Parti İlçe Teşkilatı Babalar gününde Kahvaltı da bir araya geldi.

Bozulan köy yollarında onarım ve asfaltlama çalışmaları sürüyor.

Ak Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı Sosyal İşler Başkanı Hikmet ÇORBACI Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atatürk büstü ve kaidesi onarıldı, tabelalar yenilendi,ilk yardım ecza dolabı ve çöp konteyner’ı temin edildi.

"Suriye’deki olaylara binlerce km uzağımızda yaşanıyormuş, ölen, yaralanan,evini terk eden insanlarla binlerce yıllık kardeşlik bağımız yokmuş gibi davranmamız görmezden gelmemiz,yok saymamız mümkün değildir."

18 Mart Üniversitesi Piri Reis Meslek Yüksek Okulu yeni hizmet binası yerleşkesi için Askeri Havaalanın bulunduğu arazi üzerinde 46 dönümlük bir yer tahsis edilmiştir.

07.06.2012 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 10.30'DA İSKELEDEN GEMİ İLE HAREKET EDİLECEKTİR,BÜTÜN HALKIMIZ DAVETLİDİR.

Ak Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı'nın da katıldığı törenlerin ilk'i,Karainebeyli Köyündeki Ece Bey Türbesinde yapıldı.

Ak Parti Çanakkale İl Başkanımız Muzaffer KUTLU ve yönetim kurulu üyeleri Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığını ziyaret etti.


Ak Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı “ AKBÜLTEN GELİBOLU “ Adıyla, ilçe Teşkilatı’nın faaliyetlerinin anlatıldığı bir bülten yayınladı.

Gençlik Kolları Başkanı Samet OLGUN, Başkan Yardımcısı Selçuk YILDIZ, ilçe Yönetiminden Kazım ARABACIBAŞI, Tanju YILDIRIM ve Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’ndan Zeliha ALICI Tayfur Köyüne bir ziyarette bulundular

Ak Parti Gençlik Kolları aylık olağan toplantısı,Geçtiğimiz günlerde Kaybettiğimiz Onur YILMAZ anılarak başladı.

ÜÇ AYLARIN RAHMET KAPISI REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle gerçekleşen ziyarete İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet OLGUN ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

AK Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Serkan COŞKUN, Kadın Kolları başkanı Emel BAYSAL, Gençlik Kolları Başkanlığına vekâleten Timur YILMAZ ve Kadın kolları Yönetim Kurulu üyelerinden Aysun ŞEN, Gelibolu Devlet Hastanesi hemşirelerini ziyaret ettiler.

AK Parti Gelibolu İlçe Başkan Yardımcısı ve Siyaset Hukuk İşleri Başkanımız Mahmut ÇETİN, Gelibolu’nun kronikleşmiş çevre kirliliği hususunda hassasiyetini dile getiren bir basın açıklaması yaptı.

Gelibolu’muzun şirin köylerinden biri olan Fındıklı Köyü’nde bu sene 9. Düzenlenen köy hayrına ilçe başkanımız İsmail EGE ve yönetim kurulu üyelerimizde katıldılar.

Hafta sonu gerçekleşen ziyarette Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve heyeti, Evreşe Beldemizi ve Gelibolu’muzu ziyarette bulundular.

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu’dan eşi vefat etmiş kadınlara yönelik sosyal yardım projesi ile ilgili basın açıklaması

Serkan COŞKUN yayınladığı mesajda

Gelibolu Köylerini ziyaret ederek, köy muhtarlarıyla görüşen KAYIŞOĞLU

AK Parti Gelibolu İlçe Teşkilatı, Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

AK Parti Gelibolu ilçe Başkanlığı Tanıtım ve Medya Başkanları Serhad SÜRÜCÜ ve Barış BİLEN, Gelibolu’nun hiçbir zaman ihmal edilmediğini belirterek, yatırımların Türkiye genelinde olduğu gibi Gelibolu’da da AK Parti iktidarının desteğiyle tamamlandığına dikkat çekti.

Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut ÇETİN, Serhad SÜRÜCÜ, Hüseyin TARIMAN ve Barış BİLEN, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olması nedeniyle Gelibolu Orman İşletme Şefliğine ziyarette bulundu.

AK Parti Gelibolu İlçe başkanı İsmail EGE, yönetim kurulu üyelerinden Serkan COŞKUN, Kadın Kolları Başkanı Emel BAYSAL, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeliha ALICI ve Ayşe KORKMAZ ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Gelibolu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet ZEREN’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan AK Parti İlçe başkanı İsmail EGE; “En önemli varlık olan insana hayatın her safhasında sağlık ile ilgili hizmet veren onun sağlıklı ve mutlu olması için çaba sarf eden ve kutsal bir meslek icra eden doktorlarımızın bu gününde AK Parti olarak yanlarında olduğumuzu onların yaşadığı sıkıntıların toplum olarak bizleri de ilgilendirdiği düşüncesinden yola çıkarak Gelibolu Devlet Hastanesi Başhekim Uzm. Dr. Ahmet ZEREN’i ziyarette bulunduk. Onlarla doktorların sorunlarını ve Gelibolu’da ki sağlık sektöründe giderilmesi gereken sıkıntılar hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Çalışanlarımıza karanfillerimizle teşekkür ederek 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladık.”dedi. Daha sonra Aile Hekimlikleri ve Sağlık Grup Başkanlığını da ziyaret eden heyet Doktorlar ve çalışanlara çiçeklerini sunarak, tıp bayramlarını kutladılar.

Gelibolu Haberler